KVZ Kostelec u Holešova

KVZ Kostelec u Holešova

Svaz vojáků v záloze České republiky z. s.

Klub vojáků v záloze Kostelec u Holešova je pobočným spolkem nepolitického spolku Svazu vojáků v záloze České republiky z. s. SVZ ČR z. s. v současné době sdružuje více než 100 KVZ. Většina klubů se věnuje sportovní střelbě. Členství ve svazu se neomezuje jen na vojáky v záloze, ale také na civilní zájemce. Jednotlivé KVZ jsou rozděleny do třinácti oblastí.

KVZ Kostelec u Holešova

KVZ Kostelec u Holešova patří do oblasti Valašskoslovácké. V současné době má přibližně padesát členů. Zaměřením klubu je sportovní střelba z krátkých ručních palných zbraní a sportovní malorážky. Pro své členy pořádá ročně dvanáct uzavřených soutěží. Členové se zúčastňují otevřených soutěží pořádaných ostatními kluby jak na oblastní, tak na celostátní úrovni.

Zapojení do života obce

KVZ Kostelec u Holešova aktivně spolupracuje s obecním úřadem, základní školou a ostatními spolky. Již tradiční je pořádání soutěže ve střelbě z malorážky určené nejen pro žáky kostelecké školy starší deseti let, ale také pro jejich rodiče. Své místo má i střelecký přebor kosteleckých spolků. Odpovědi na otázky z okruhu zbraňové legislativy a propagace sportovní střelby jsou při těchto akcích samozřejmostí.

Při tradičních srazech Kostelců v Kostelci se účastníme střeleckých soutěží v pořádajících Kostelcích. V Kostelci u Holešova při této příležitosti střelecké soutěže organizačně zajišťujeme.

Nahoru

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.