Blízké okolí

StudánkaStudánka

Odbočíme-Ii ze silnice vedou­cí do Karlovic na západ, přejdeme do Staroveského lesa a po několika stech metrech chůze lesní cestou dojdeme ke kapličce, která je zasvěcena P. Marii. U kapličky je upravená studánka s pramenitou vodou. Na tom­ to místě se po dlouhá staletí scházejí věřící při náboženských obřadech, nebo ho k odpočinku využijí náhodní turisté. Tomuto poutnímu místu se podle pověsti říká "Svatá studynka".

Dub letní nazývaný Král lesa

Byl vyhlášen za památný strom v roce 2009. Roste ve smíšeném lesním porostu severně od Zámečku v lokalitě "Hvězda". Strom je vysoký asi 28 m, koruna má šířku 18,5 m a obvod kmene je 496 cm.Věk stromu je odhadován na 300 let. Je to obr mezi okolními stromy, je významný svým stářím a monumentálním vzrůstem.

Hrad

Východně od Kostelce se v lese na kopci zvaném "Hrad" (365 m) nachází zbytky Keltského hradiště s pozůstatky mohyl obsahující střepy lužické keramiky.

Hrádek

Zaniklá středověká tvrz.

Stával asi 1,4 km SV od obce na vyvýšenině zvané Hrádek.

Nahoru

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.