1. 1. 2017

Historie hry Plamen v obci Karlovice

Historie hry Plamen v obci Karlovice

Premiéra družstva na hře Plamen se uskutečnila 27. 10. 1996 na branném závodě v obci Divoky, kde se družstvo umístilo na 8. místě. V roce 2000 bylo uspořádáno okresní podzimní kolo hry Plamen v naší obci. V přilehlém lese se konal závod požárnické všestrannosti a v obci probíhal požární útok CTIF.


V letech 1996 až 2007 se družstvo starších žáků umísťovalo většinou do první poloviny startovního pole z 25 až 34 družstev. S budováním družstva mladších žáků bylo započato v roce 2004, kdy družstvo mělo svou premiéru na soutěži v Kostelci u Holešova. Migrace u tohoto družstva byla zpočátku velmi vysoká. Do hry Plamen bylo družstvo mladších žáků přihlášeno pro ročník 2007 až 2008. Na sestavení a vybudování tohoto družstva měl velký podíl člen kolektivu mladých hasičů Martin Pospíšilík, který mezi svými spolužáky působil jako agitátor a od roku 2008 přivedl do kolektivu postupně 9 spolužáků.

K největším úspěchům tohoto družstva patřila dvě třetí místa v okresním kole hry Plamen. Umístění tohoto družstva v kategorii starších žáků bylo 12., 6. a 8. místo v okrese. Od roku 2013 do 2015 jsme měli ve hře Plamen družstva mladších i starších žáků.

Od roku 2016 soutěží dorostenci mezi jednotlivci. V roce 2016 získal Martin Pospíšilík 3. místo v okrese. V roce 2017 obsadil 2. místo v okresním kole a postoupil do krajského kola, kde se umístil na 4. místě. V rámci plnění celoroční činnosti si kolektiv mladých hasičů mimo jiné připravoval kulturní vystoupení. Pro zdárné plnění celoročních aktivit hry Plamen bylo se vstřícným pochopením rodičů pořádáno vícedenní putování k poznávání různých míst naší vlasti: Ostrožské Nové Vsi, Velkých Losin, Jedovnice, Starého Města pod Sněžníkem, Mutěnic, Hodonína.

Od roku 1995 do roku 2017 se vystřídalo v kolektivu 91 mladých hasičů. Pro některé to byla pouze roční účast a pro některé to byl začátek činnosti u dobrovolných hasičů. Potěšitelné je, že z mladých hasičů se postupem času stali i členové jednotky dobrovolných hasičů obce a jedna členka si vybrala střední školu zaměřenou na požární ochranu. Ve funkci vedoucích mládeže se v průběhu let vystřídali čtyři vedoucí kolektivu a pět instruktorů. Pro práci s dětmi se nyní připravují 4 dorostenci.

Nahoru

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.