3. 10. 2017

To je letos dětiček, to je letos slziček...

To je letos dětiček, to je letos slziček...

Do nového školního roku jsme skočili letos rovnýma nohama. Už od prvního dne začaly chodit do školky skoro všechny děti a asi třetina z nich si aspoň trošku poplakala. Zato však denně. Ne že bychom měli tolik nováčků. Ale máme děti solidární a kamarádské, a tak se „staří mazáci" rozhodli podpořit malošky, kteří se teprve rozkoukávají a zvykají si bez maminek na nové prostředí, nové lidi a uspořádání dne v mateřské škole.


S tolika malými dětmi ve třídě se musí samo sebou trošku upravit denní řád i náplň vzdělávacích činností. A tak si ta naše „miminka" déle hrají, zatímco předškoláci toho musí stihnout za den trochu více. Ale nemyslete, ani ty nejmenší nenecháme zahálet. Vždyť už i malovali barvami, a dokonce nalepovali! Stihli jsme se naučit i pár her, písniček a básniček. Ale hlavně: všechno jsme si nafotili, protože za rok - a to uběhne jako voda - nebudeme věřit svým očím, jaké se z našich „miminek" staly šikovné děti a z těch starších - školáčci.

Tak honem utřít slzičky, čeká nás spolu mnoho krásných chvil azážitků!

Zdeňka Zaviačičová, mateřská škola Kostelec u Holešova

Nahoru

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.