2. 10. 2017

Přebor spolků a organizací Kostelce u Holešova 2017

Přebor spolků a organizací Kostelce u Holešova 2017

Ve sportovním kalendáři KVZ Kostelec u Holešova byl na neděli 17. 9. 2017 naplánován další ročník střeleckého přeboru spolků a organizací Kostelce u Holešova. Počasí v neděli ráno nevypadalo příliš vlídně. Ze zatažené oblohy ještě při přípravě střelnice padal drobný déšť. Naše obavy, zda počasí přihlášené soutěžící neodradí, se brzy rozptýlily. Zahájení rozpravy a instruktáži o bezpečnosti naslouchalo šestnáct soutěžících, kteří vytvořili pět soutěžních družstev.


Pro letošní rok se pro zpestření poněkud změnily soutěžní disciplíny. První položka patřila do kategorie „malá odstřelovačka", což je disciplína střílená malorážkou osazenou zaměřovacím dalekohledem. Disciplína byla vypsána na tři nástřelné a deset soutěžních ran na vzdálenost 50 metrů. Druhé kolo bylo již tradiční, soutěžilo se ve střelbě na přesnost z velkorážné pistole na mezinárodní pistolový terč „50/20" na vzdálenost 25 metrů. Za dozoru střeleckých instruktorů absolvovali soutěžící taktéž tři plus deset ran.

Poté, co všichni soutěžící odstříleli, vyškolení rozhodčí vynesli následující verdikt. V soutěži jednotlivců dosáhl nejlepšího výsledku Radoslav Pospíšilík celkovým nástřelem 167 bodů. Na druhé místo na stupních vítězů vystoupil Jakub Tomeček se 148 body. Třetí místo obsadil Alois Hradil se 146 body.

Ing. L. Pavelec

Nahoru

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.